Abdülaziz Mahallesi 
Amberreis Caddesi
Can Apartmanı No:8/2  Meram/Konya
Tel : 0 332 3540414 - 0 549 3540414

Yurtdışı Seyahat Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar
* Pasaportunuzun seyahatten döneceğiniz tarihi kapsayacak şekilde yeterli süresi olup olmadığını kontrol ediniz.
* Pasaportunuzda yırtılmış olan bir sayfa, kazıntı kazıntı, silinti vb bulunmadığından emin olunuz.
* Gideceğiniz ülkenin Türk vatandaşlarına vize uygulaması olup olmadığını vize rejim tablosundan kontrol ediniz.
* Vize uygulamasına tabi olan bir ülkeye gidiyorsanız, vize prosedürleri ile iligili ofisimizden temin edebileceğiniz "Hazırlanacak Belgeler" listesini alarak evraklarınızı hazırlayınız.
* Vize müracaatlarınızda vya evraklarınızda yapacağınız küçük bir hatanın bütün planlarınızı bozabileceğini, pasaportunuzdaki vize reddi damgasının daha sonraki dönemlerde de size sıkıntı olabileceğini düşünerek mutlaka profesyonel bir yardım alınız.
* Gideceğiniz ülkeye giriş esnasında yabancılara uyguladığı para yada mücevher bulundurma kotasını öğrenerek tedbirinizi alın.
* Gideceğiniz ülke/ülkelerde hastalıklara karşı aşı zorunluluğu varsa bu aşıları yaptırınız. Uzun süre kalacaksanız yapılması gerekebilecek ilâve aşılarıda öğreniniz.
* Ailenize veya yakın arkadaşınıza; Pasaport fotokopinizi, T.C. Kimlik Numaranızı, varsa seyahat sigortası poliçenizin bir örneğini, gideceğiniz ülkede ikamet edeceğiniz yerin adresini ve telefon numarasını, uluslararası seyahatinizi gerçekleştirirken bineceğiniz uçak, tren, otobüs veya dolmuş biletinizin birer örneğini bırakınız.
* Cebinizde, cüzdanınızda veya pasaportunuzun içinde, size bir şey olması hâlinde, ulaşılabilecek kişilerin iletişim bilgilerini bulundurunuz.
* Seyahat edeceğiniz ülkedeki Türk Büyükelçiliğinin, Başkonsolosluklarının ve Konsolosluk Çağrı Merkezi’nin iletişim bilgilerini kaybetmeyeceğiniz bir yere not ediniz.
* Yanınızda gideceğiniz ülkeye ait yeterli miktarda nakit döviz bulundurunuz. Mümkünse kredi kartı veya seyahat çeki de alınız.
* Gideceğiniz ülkede yabancılık çekmemek için bir seyahat rehberi temin ediniz, ülkenin adetlerini hakkında araştırma yapınız.
* Yurtdışı Seyahat sigortasınızın kapsamını ve süresini kontroledin, ailenizle birlikte seyahat ediyorsanız, sigortanın tüm aile bireylerini kapsadığından emin olunuz.
* Uzun süreli bir seyahat yapacaksanız, seyahate çıkmadan önce bir sağlık kontrolü yaptırın, yurtdışında özellikle diş tedavisi ücretleri çok yüksek maliyetli olduğu için gerekli diş tedavilerinizi veya kontrollerinizi yaptırmanız faydalı olacaktır.
* Düzenli ilaç kullanıyorsanız, yanınıza yeterli miktarda ilaç alınız. Kullandığınız ilacın reçetesini, tercihen İngilizce çevirisi ile birlikte, yanınızda bulundurunuz.
* Seyahat edeceğiniz ülkeye giderken beraberinizde gıda maddesi, Özellikle hayvansal gıdalar (et, süt, peynir vb.) götürmeyin.
* Yanınızda mücevher veya değerli bir eşya varsa fotoğraflarını çekin. Eşyanızın çalınması durumda, sigortadan tazminat alabilmek için bu fotoğraflar delil teşkil edecektir.
* Seyahat edeceğiniz ülkedeki şehir elektrik yapısını araştırın. İngiltere ve Amerika gibi bir çok ülkede kullanılan farklı priz sistemine ait dönüşüm adaptorleri temin edin.